Strona głównaAktualnościKSIBITUsługiSzkolenia i seminariaPublikacjeInteresujące stronyKontakt
Krajowe Stowarzyszenie Inspektorów Bezpieczeństwa Teleinformatycznego
"Wiedza to potęga." Francis Bacon
Aktualności

Najbliższe spotkanie

Termin: 16 lutego 2016 r., godz. 14-16
Miejsce: Warszawa, ul. Jutrzenki 116, sala beta

Temat: Interoperacyjność systemów kryptograficznych do ochrony łączności głosowej oraz transmisji pakietowej danych w systemach łączności wojskowej szczebla taktycznego.

Streszczenie: Głównym celem prezentacji będzie przedstawienie rozwiązań, zastosowanych podczas tworzenia standardów SCIP i NINE,
do zapewnienia interoperacyjności elementów kryptograficznych systemów łączności wojskowej szczebla taktycznego wykorzystujących te standardy.
W prezentacji zostaną przedstawione dwa systemy kryptograficzne, jeden oparty o protokół SCIP, drugi o standard NINE, dla których to zapewniona jest interoperacyjność.
Podczas prezentacji zostanie poruszony również problem zastosowania infrastuktury klucza publicznego dla takich rozwiązań.

Prelegent: mgr inż. Jan Zakrzewski
Absolwent Politechniki Warszawskiej Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych. Programista w firmie Transbit sp. z o.o. zajmujący się projektowaniem i implementacją rozwiązań programowych opartych o protokół SCIP.

Prelegent: mgr inż. Jacek Grzybowski
Absolwent Wojskowej Akademii Technicznej, Wydziału Cybernetyki, kierunek "Kryptologia". Programista w firmie Transbit Sp. z o.o., Zajmuje się implementują modelu urządzenia NINE oraz doradztwem w kwestiach związanych z kryptografią.


Koordynator spotkania: Anna Górska, email: anna.gorska@ksibit.pl tel. 606 384 189, fax: +48 22 873 34 71
Zasady uczestnictwa: wstęp wolny, decyduje kolejność zgłoszeń


Studia podyplomowe
Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej zaprasza na studia podyplomowe "Ochrona informacji w sieciach i systemach teleinformatycznych: projektowanie i audyt zabezpieczeń".
Szczegółowe informacje...

 

Strona głównaAktualnościKSIBITUsługiSzkolenia i seminariaPublikacjeInteresujące stronyKontakt